XXVI Niedziela Zwykła

25 września 2022

• poniedziałek, Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Kielcach;
  • wtorek, wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, kapłana;
  • środa, wspomnienie Św. Wacława, męczennika;
  • czwartek, Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
  • piątek, wspomnienie Św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;
  • sobota, wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
  • w niedzielę, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to dzień naszego parafialnego odpustu. Uroczystą sumę o godz. 1100 odprawi ks. Bp Jan Piotrowski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i zachęcamy do dobrego przygotowania się poprzez sakramenty pokuty  i pojednania. Prosimy Ministrantów i Grupy Parafialne do zaangażowania się w procesję.

2. Od soboty – 1 października przyjmujemy w zakrystii bądź Kancelarii Parafialnej intencje mszalne na rok 2023.

3. Komunikat Ks. Biskupa:

Drodzy Diecezjanie!

Zbliża się październik – czas poświęcony rozważaniu tajemnic Różańca Świętego. W ostatnich miesiącach uświadamiamy sobie, jak ważną wartością jest pokój. Dlatego chcemy z Maryją – Królową Różańca świętego – modlić się o pokój w naszych sercach, w rodzinach, w naszej Ojczyźnie, w Ukrainie i na całym świecie.

Wszystkie Róże Żywego Różańca naszej diecezji i czcicieli Matki Bożej serdecznie zapraszam na XIV Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach k. Chmielnika, w dniu 1 października 2022 r. (sobota).

Niech nasze spotkanie umocni nas w misji budowniczych pokoju.

Jan Piotrowski, BISKUP KIELECKI

Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na to wydarzenie. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy świętej. Szczegółowy plan spotkania znajduje się w gablocie, a bliższych informacji udziela Ks. Jacek Malewski.

4. W czwartek - 29.09 organizowane jest wyjście na  filmu pt. „Zobacz Anioła”. Seans odbędzie się w Kinie Moskwa o godz. 1730. Zapisy i wpłaty w zakrystii po każdej Mszy Świętej.  Bezpośrednio po seansie zapraszamy widzów, aby pozostali w sali kinowej i wzięli udział w dyskusji o filmie.

5. W niedzielę 02 października o godz. 1900 odbędzie się piąty koncert w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze Kieleckiej. Wykonawcą kolejnego koncertu będzie słowacki organista Stanislav Surin, który ukończył Konserwatorium w Bratysławie i Wiedniu, koncertował w wielu krajach Europy oraz m.in. w USA, Meksyku, Kanadzie i Japonii.