XXVIII Niedziela Zwykła

• wtorek, wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
  • środa, wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej;
  • czwartek, wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
  • piątek, święto Św. Łukasza, Ewangelisty.

2. W najbliższą sobotę 19 października podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji Ojczyzny wspominając rocznicę Męczeńskiej śmierci Bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
3. Również tego dnia zapraszamy wspólnotę męską Róż Żywego Różańca, której patronuje ten błogosławiony, na wspólną modlitwę podczas Eucharystii o godz. 9.00, a po niej na spotkanie w salce parafialnej przy ul. Wesołej 54.
4. Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Zdrowia organizuje 18 października o godz. 18.00 w Kościele św. Jana Pawła przy ul Wesołej 54 modlitwę w intencji Służby Zdrowia naszej diecezji, kapelanów, chorych i tych, którzy na co dzień posługują cierpiącym, a o 18.30 Mszę Św., której przewodniczył będzie ks. bp Jan Piotrowski.
5. W imieniu Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej oraz Biskupa Kieleckiego pragniemy zaprosić na koncert i sesję misjologiczną w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym. 19.10.2019r. o godz. 19.00 koncert muzyczny w par. św. Stanisława bp w Kielcach i 25.10.2019r. o godz. 15.00 w WSD w Kielcach – Sesja Misjologiczna.
6. 21 października 2019 roku o godz. 18.30 w Kościele Akademickim św. Jana Pawła II przy ul. Wesołej 54 w Kielcach zostanie odprawiona Uroczysta Msza święta z okazji Dnia Nauczyciela. Bezpośrednio po Eucharystii odbędzie się koncert pani Renaty Drozd – śpiewaczki operowej – pochodzącej i mieszkającej na stałe w Kielcach.
7. Polski Związek Kobiet Katolickich zaprasza na ogólnopolską pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się 19 października. Bliższe informacje znajdują się na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
8. W zakrystii bądź w kancelarii parafialnej możemy zamawiać wypominki za naszych zmarłych. Kartki na wypominki wyłożone są na balustradzie przy prezbiterium i w zakrystii.

Komunikaty duszpasterskie podpisał Ks. Kanonik Adam Kędzierski

Błąd jest przywilejem filozofów, tylko głupcy się nie mylą nigdy.

Sokrates