I Niedziela Adwentu

1 grudnia 2019

• wtorek, wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, kapłana;
  • piątek, pierwszy miesiąca, Adoracja Przymierza Dwóch Serc po Mszy Św. o godz. 18.00 do 22.00;
  • sobota, wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
  • niedziela, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Tego dnia podczas Mszy Św. o godz. 13.00 dzieci pierwszokomunijne otrzymają poświęcone medaliki. Dzieci i rodziców zapraszamy na godz. 12.45.

2. Rozpoczynamy Adwent, przez cały okres, od poniedziałku do soboty, Roraty poprzedzone śpiewem Godzinek sprawowane będą o godz. 6.15, a dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30. Od dziś możemy nabyć w zakrystii świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz poświęcone opłatki na wigilijny stół, a ofiara za nie złożona przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła.
3. Za tydzień, w II Niedzielę Adwentu, będzie obchodzony Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Włączmy się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która będzie prowadzona przed kościołami i kaplicami w całej Polsce.
4. Rycerze Columba zapraszają na Męski Różaniec, który odbędzie się w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Rozpoczęcie Mszą Świętą w Bazylice o godz. 11.00, o godz. 12.00 modlitwa różańcowa na placu przed Katedrą i przejście do kościoła Św. Wojciecha.
5. We wtorek 03.12 o godz. 19.30 w salce przy ul. Wesołej 54 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów udających się do Libanu w ferie zimowe. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy. Zostało jeszcze 5 wolnych miejsc. Szczegółowe informacje dostępne są w gablocie.
6. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszamy na koncert, który będzie egzaminem dyplomowym Wojciecha Janochy, studenta Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Kielcach w klasie organów Mariusza Bednarza, organisty katedralnego. W programie utwory m.in. J. S. Bacha i F. Mendelssohna.

Komunikaty duszpasterskie podpisał Ks. Kanonik Adam Kędzierski

Bóg jest bliżej nas niż my siebie samych.

św. Augustyn

152 0.49320220947266