V Niedziela Wielkiego Postu

29 marca 2020

1. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W sobotę, z racji Dnia Młodzieży Ks. Bp Jan odprawi o godz. 20.00 Mszę Święta oraz wygłosi kazanie dla młodzieży. Ta Msza Święta będzie transmitowana przez Diecezjalne Radio eM.
2. Przyszła niedziela jest Niedzielę Palmową, rozpoczynającą Wielki Tydzień. Sumę o godz. 11.00 celebrować będzie Ks. Bp Andrzej Kaleta.
3. W związku ze stanem epidemii w naszym kraju zachęcamy do udziału we Mszach Świętych i nabożeństwach za pomocą radia i Internetu. Msze Święte transmitowane są w Radio eM Kielce każdego dnia o godz. 6.30, w niedzielę o godzinach 7.30 i 11.00; w Radio Kielce w niedzielę o godz. 7.30. Również na stronie internetowej naszej parafii znajduje się link do fanpage`a Bazyliki Katedralnej, gdzie online możemy uczestniczyć w nabożeństwach: Różańcowym – każdego dnia o godz. 20.30; Drogi Krzyżowej – w piątki o 17.00; Gorzkich Żali – w niedzielę o 15.30. Ze względu na ograniczenie uczestników liturgii i nabożeństw do pięciu osób w pierwszej kolejności do uczestnictwa w kościele zapraszamy osoby zamawiające intencje, wszystkich pozostałych zachęcamy do łączności duchowej i korzystania ze środków masowego przekazu.

Komunikaty duszpasterskie podpisał Ks. Kanonik Adam Kędzierski

Dusza potrzebuje słusznych, a nie mocnych postanowień.

Wasilij Rozanow

154 0.24905204772949