XXIV Niedziela Zwykła

11 września 2022

• wtorek, wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Tego dnia o godz. 2000 zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie;
  • środa, Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  • czwartek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;
  • piątek, wspomnienie Świętych Męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

2. W najbliższą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1300 odbędzie się obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania, którzy w tym roku przystąpi do tego sakramentu.

3. Słowo Biskupa Kieleckiego:

Drodzy Diecezjanie.

Od dnia 24 lutego br. jesteśmy wstrząśnięci trwającą wojną na Ukrainie, która niesie ze sobą wiele cierpień, ludzkich dramatów i śmierci. Jako Diecezja Kielecka włączamy się w inicjatywę Dnia Modlitwy o pokój na Ukrainie, zaproponowaną przez Radę Konferencji Episkopatów Europy, który będziemy przeżywać dnia 14 września 2022 r. w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Celem tego dnia jest nasze wsparcie duchowe dla walczących o wolność
i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym.

Proszę, aby 14 września 2022 r. w naszych świątyniach, domach zakonnych oraz w zaciszu domowego ogniska rozbrzmiewało błagalne wołanie do Boga o dar i łaskę pokoju na Ukrainie.

Czcigodnych Księży Proboszczów proszę, aby w parafiach zorganizowali według swojego uznania dowolną formę modlitwy, którą może być Msza Święta, adoracja eucharystyczna, albo inne nabożeństwo, w tym modlitwa różańcowa. Ufajmy, że wspólna modlitwa wyjedna dar sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy i będzie jednym z wyrazów solidarności Europy z narodem ukraińskim.

Wszystkim Wam podejmującym dzieło modlitwy o pokój z serca błogosławię.

Wasz Biskup † Jan Piotrowski

W odpowiedzi na apel Księdza Biskupa, w katedrze Msza Święta i nabożeństwo o pokój odbędzie się o godz. 800.

4.         13 września przypada 5 rocznica śmierci Księdza Biskupa Kazimierza RYCZANA. Z tej racji Biskup Kielecki Jan Piotrowski będzie sprawował Mszę Świętą we wtorek 13 września o godz. 630. Serdecznie prosimy o modlitwę za wieloletniego Pasterza naszej diecezji.

5. W niedzielę - 18 września o godz. 1900 odbędzie się trzeci koncert w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze Kieleckiej. Wystąpi prof. Roman Perucki, pierwszy organista katedry oliwskiej, profesor Akademii Muzycznej oraz Dyrektor Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Wraz z nim wystąpi sopranistka Małgorzata Grzegorzewicz-Rodek. Serdecznie zapraszamy.