XXIII Niedziela Zwykła

4 września 2022

• czwartek, Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

2. We środę – 7 września o godz. 1100 Ks. Bp Marian Florczyk będzie sprawował w Bazylice Mszę Świętą w intencji Ojczyzny i poległych obrońców Westerplatte. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

3. Referat Kultury Fizycznej i Sportu Kurii Diecezjalnej zaprasza do udziału w X Pielgrzymce Rowerowej na Święty Krzyż pod patronatem i z udziałem ks. bp. Mariana Florczyka. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 17 września 2022 r., zbiórka na placu Św. Jana Pawła II przy kieleckiej Katedrze o godz. 900.

Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejsze zapisy, które prowadzi Sekretariat Caritas Diecezji Kieleckiej na placu Najświętszej Maryi Panny 1 w Kielcach.

5. W sobotę – 10 września o godz. 1900 odbędzie się w Bazylice koncert w wykonaniu zespołu „A Capella Leopolis” ze Lwowa i „Capelli Cracoviensis” w ramach III Świętokrzyskich Dni Muzyki Dawnej. Usłyszymy barokową muzykę paraliturgiczną polskich kompozytorów lwowskich.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 1900 odbędzie się kolejny koncert w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze Kieleckiej. Wystąpi między innymi Jakub Garbacz, pierwszy organista łódzkiej archikatedry. Serdecznie zapraszamy.