XX Niedziela Zwykła

14 sierpnia 2022

• poniedziałek, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Odpust w naszej parafii. Uroczysta Suma zostanie odprawiona przez Ks. Bpa Jana Piotrowskiego o godz. 1100. Zachęcamy, aby ten, tak ważny dzień dla naszej wspólnoty parafialnej i naszego miasta, przeżyć w czystości serca w pełni uczestnicząc w Eucharystii. Prosimy również o zaangażowania się w procesję Eucharystyczną: niesienie feretronów, chorągwi i baldachimu; zwłaszcza grupy parafialne i ministrantów;
  • środa, wspomnienie Św. Jacka, kapłana. Jest to także dzień imienin naszego wikariusza ks. Jacka Malewskiego. Msza Św. w intencji Solenizanta zostanie odprawiona tego dnia o godz. 800;
  • sobota, wspomnienie Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom, w sposób szczególny osobom należącym do Róż Żywego Różańca naszej parafii, za ufundowanie  nowej chorągwi procesyjnej z wizerunkiem proboszcza katedralnego z czasu wojny – Bł. Ks. Józefa Pawłowskiego. Jest to dar naszych serc z racji 850–lecia Katedry. Uroczystego jej poświęcenia dokona Ks. Bp Jan Piotrowski w czasie jutrzejszej sumy odpustowej.

3. W niedzielę 21 sierpnia o godz. 1900 w bazylice katedralnej w Kielcach, odbędzie się koncert w wykonaniu organisty Pawła Wróbla i Scholi Cantorum Kielcensis. W programie zapomniana polska muzyka organowa oraz śpiew gregoriański. Serdecznie zapraszamy.