XVIII Niedziela Zwykła

31 lipca 2022

• poniedziałek, wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;
  • czwartek, wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, kapłana. Z racji pierwszego czwartku Godzina Święta o 1700;
  • piątek, pierwszy miesiąca. Spowiedź w Bazylice w dni powszednie w godz. 700 do 1830 i w niedzielę podczas Mszy Świętych;
  • sobota, Święto Przemienienia Pańskiego. To także pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Matce Bożej, po Mszy o godz. 800.

2. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę zaprasza do włączenia się w grupę duchową. Przez codzienną modlitwę, w miarę możliwości udział w kościele we Mszy św. i przyjęcie Komunii św. czy uczestnictwo w Apelu Jasnogórskim duchowy pielgrzym łączy się z wędrującymi do Matki Bożej Częstochowskiej. Cennym darem jest ofiarowanie cierpienia Panu Bogu w intencji pielgrzymów, dlatego chorzy i cierpiący są szczególnie zaproszeni do duchowego pielgrzymowania. W czasie „rekolekcji w drodzeˮ pątnicy będą pamiętać w codziennej modlitwie o duchowych siostrach i braciach. Będą modlić się również w intencjach zgłoszonych drogą e-mailową: intencje.kpp@gmail.com. Zapisów do Grupy duchowej możemy dokonać w zakrystii, bądź w Kancelarii Parafialnej. Deklaracje znajdują się na balustradzie przy prezbiterium. Apele odbywać się będą od 5 sierpnia po Mszy Świętej o godz. 1800. W zakrystii można również zgłosić swoją chęć przyjęcia pątników na nocleg w naszych domach.