XII Niedziela Zwykła

19 czerwca 2022

• wtorek, wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
  • czwartek, Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela;
  • piątek, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia podczas Mszy Świętej o godz. 1800 Ks. Bp Jan dokona uroczystego Poświęcenia Diecezji i Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Eucharystii rozpocznie się całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Legion Maryi;
  • sobota, wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

2. Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania za udział i zaangażowanie w procesję Bożego Ciała. Wyrazy wdzięczności kierujemy do: Leśnictwa w Dyminach za ofiarowane brzozy do dekoracji ołtarzy, Policji za zabezpieczenie procesji, Piekarni pod Telegrafem za tradycyjne przygotowanie chlebów, Rektorowi UJK za udostępnienie pomieszczeń do budowy ołtarza. Dziękujemy również asyście liturgicznej: klerykom i diakonom oraz ministrantom, chórowi Bazyliki i Panu Organiście, dzieciom pierwszokomunijnym i rocznicowym oraz ich rodzicom, osobom niosącym feretrony i chorągwie, kościelnym i osobom pomagającym w przygotowaniu ołtarzy. Niech ten wyraz naszej wiary i miłości do Chrystusa Eucharystycznego owocuje pięknym i radosnym życiem każdego dnia.

3. W niedzielę - 26 czerwca o godz. 18.00 w Bazylice będzie sprawowana Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego na zakończenie diecezjalnego etapu synodu.

4. We wtorek, 21 czerwca w kościele bł. Jerzego Matulewicza pod przewodnictwem Ks. Biskupa Mariana Florczyka, odbędzie się spotkanie Grup Margaretkowych z Kielc i okolicy. Spotkanie rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 1730.

5. Dzieło Biblijne diecezji kieleckiej zaprasza na Lectio Divina. Spotkanie odbędzie się we środę – 22 czerwca o godz. 1915 w Kościele Akademickim przy ul. Wesołej 54.

6. Wyjazd na pielgrzymkę do Lichenia odbędzie się w sobotę – 25 czerwca o godz. 600 na Placu NMP przy Katedrze.