Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

• środa, wspomnienie Św. Jadwigi Królowej;
  • czwartek, Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • sobota, wspomnienie Św. Barnaby, Apostoła;
  • niedziela, Uroczystość Najświętszej Trójcy.

2. Komunikat Ks. Biskupa:

Drodzy Diecezjanie!

W niedzielę – 12 czerwca – w Kielcach odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny organizowany przez Ruchy i Stowarzyszenia Katolickie Diecezji Kieleckiej. Rozpocznie się on Mszą świętą w Bazylice Katedralnej o godz. 1600, której będzie przewodniczył ks. abp Henryk Jagodziński – Nuncjusz Apostolski w Ghanie. Następnie uczestnicy wyruszą z Placu Najświętszej Maryi Panny i przejdą ulicami Kielc do Parku Miejskiego. Zwieńczeniem Marszu będzie „X Uwielbienie w Centrum Miasta”.

Zachęcam do udziału w Marszu wszystkich, którym drogie są ewangeliczne wartości życia i rodziny. Szczególną zachętę kieruję do rodzin z dziećmi. Wszystkich Diecezjan zachęcam do modlitwy w intencji obrony życia ludzkiego i rodziny oraz promowania tych wartości w swoich środowiskach.

Wszystkim uczestnikom i organizatorom marszu oraz wszystkim zaangażowanym w obronę życia i rodziny z serca błogosławię.

Wasz Biskup † Jan Piotrowski

3. W najbliższą sobotę o godz. 1200 dzieci z trzecich klas Szkoły Społecznej przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin przed tą uroczystością odbędzie się w piątek o godz. 1600.

4. 9 czerwca, w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana rozpoczynamy III Kongres Eucharystyczny Diecezji Kieleckiej pod hasłem: Mocą Chrystusa Eucharystycznego jesteś świadkiem wiary. Potrwa on do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Każdego dnia podczas radiowej Mszy Świętej o godz. 630, proboszczowie parafii kieleckich głosić będą homilię o Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu każdego dnia po Mszy Świętej o godz. 800.

5. Parafia Katedralna w Kielcach zaprasza na pielgrzymkę do Lichenia i Gniezna  w dniach 25-26.06. Zapisy i wpłaty przyjmujemy w zakrystii do 13.06. Szczegóły w gablocie ogłoszeniowej oraz u ks. Jacka Malewskiego.

6. Dzieło Biblijne diecezji kieleckiej zaprasza na Lectio Divina. Spotkanie odbędzie się we środę – 8 czerwca po Mszy Świętej o godz. 1800.

7. Zgodnie z zapowiedzią, wychodząc dziś z kościoła możemy dobrowolną ofiarą do puszek wesprzeć parafie naszej diecezji, które budują kościoły lub ze względu na małą liczbę wiernych potrzebują wsparcia w koniecznych remontach.