Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

• wtorek, Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;
  • środa, wspomnienie Św. Justyna, męczennika;
  • czwartek, pierwszy miesiąca, Godzina Święta o 1700;
  • piątek, wspomnienie Św. Karola Lwangi i Towarzyszy. Z racji pierwszego piątku Adoracja Przymierza Dwóch Serc odbędzie się wyjątkowo w Kościele Św. Jana Pawła II od 1800 do 2200;
  • sobota, pierwsza miesiąca, Nabożeństwo wynagradzające Matce Bożej po Mszy o godz. 800;
  • niedziela, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2. W najbliższą sobotę o godz. 1200 dzieci z trzecich klas Szkoły Podstawowej Nr 13 przystąpią do pierwszej komunii świętej. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin przed tą uroczystością odbędzie się w piątek o godz. 1845.

3. W piątek - 3 czerwca o godz. 1030 na lotnisku w Masłowie rozpocznie  się XV Integracyjne Spotkanie Chorych i Niepełnosprawnych z Województwa Świętokrzyskiego i Diecezji Kieleckiej. Celem spotkania jest uwielbienie Boga za dar Świętego Jana Pawła II, który 31 lat temu, w tym miejscu, spotkał się z wiernymi Diecezji Kieleckiej oraz uczenie się od Papieża miłości do osób potrzebujących pomocy. Program spotkania w gablocie ogłoszeniowej

4. Serdecznie zapraszamy do udziału w X Ogólnopolskiej Pielgrzymce Żywego Różańca na Jasną Górę. Wyjazd odbędzie się w sobotę 4 czerwca o godz. 600 z parkingu przy kieleckim stadionie. Koszt: 40 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii do 01.06.

5. Parafia Katedralna w Kielcach zaprasza na pielgrzymkę do Lichenia i Gniezna  w dniach 25-26.06. Zapisy i wpłaty przyjmujemy w zakrystii do 13.06. Szczegóły w gablocie ogłoszeniowej oraz u ks. Jacka Malewskiego.

6. W przyszłą niedzielę dobrowolną ofiarą do puszek będziemy mogli wesprzeć parafie naszej diecezji, które budują kościoły lub ze względu na małą liczbę wiernych potrzebują wsparcia w koniecznych remontach.

7. We środę 1 czerwca o godz. 1800 w kościele Niepokalanego Serca NMP w Kielcach  odbędzie się spotkanie z ks. Marcello Stanzione założycielem włoskiego Rycerstwa Świętego Michała Archanioła.