III Niedziela Wielkanocna

1 maja 2022

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

• poniedziałek, wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
  • wtorek, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W tym dniu wraz z Biskupem Andrzejem modlić się będziemy za Ojczyznę w czasie uroczystej Mszy Św. sprawowanej o godz. 1100. Tego dnia pozostałe Msze Święte o godz.: 630; 730; 930; 1600 i 1800;
  • środa, wspomnienie Św. Floriana, męczennika;
  • czwartek, pierwszy miesiąca. Godzina Święta o 1700;
  • piątek, Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba;
  • sobota, Uroczystość Matki Bożej Łaskawej, Patronki Kielc. Zachęcamy do uczczenia Tej, która od wieków wyprasza łaski dla wszystkich mieszkańców naszego miasta oraz dla licznych pielgrzymów nawiedzających Jej Sanktuarium na Katedralnym Wzgórzu. Porządek Mszy Świętych tego dnia będzie następujący:  630; 700; 800; 900; 1100; 1600. Uroczystą Mszę Świętą pod przewodnictwem Bpa Andrzeja wraz z Bp Janem i Bp Marianem przeżywać będziemy o godz. 1900. Po niej udamy się w procesji różańcowej ulicami naszego miasta. Prosimy, aby na procesję zabrać ze sobą świece. Zachęcamy do licznego udziału wszystkich mieszkańców Kielc oraz czcicieli Matki Bożej.

2. Komunikat Biskupa Kieleckiego na XIV Tydzień Biblijny

Drodzy Diecezjanie,

przeżywając XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego tematem są słowa „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”, wczytujemy się w dar objawienia słowa Bożego, które zawsze zwiastuje wiosnę duchowej odnowy. Niech słowo Boże pomaga nam odkrywać prawdę, że Bóg jest miłością, która objawia się w Jezusie Chrystusie, naszym Panu i Odkupicielu.

Z darem Pasterskiego Błogosławieństwa Wasz Biskup Jan Piotrowski

3. W czwartek 5 maja moderatorzy Dzieła Biblijnego Diecezji Kieleckiej zapraszają duszpasterzy i członków grup biblijnych z naszej diecezji na spotkanie, które rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 1800. Modlić się będziemy o rozwój duszpasterstwa biblijnego oraz za członków wspólnot biblijnych. Po niej odbędzie się konferencja na temat: „Wprowadzenie do Lectio Divina Ewangelii według św. Łukasza” i modlitwa przed Najświętszym sakramentem.