Niedziela Miłosierdzia Bożego

24 kwietnia 2022

• poniedziałek, Święto Św. Marka, Ewangelisty;
  • wtorek, Uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski;
  • piątek, Święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy.

2. W sobotę, 30 kwietnia o godz. 1000 Ks. Bp Jan Piotrowski będzie sprawował w Bazylice Eucharystię w intencji Apostolatu Maryjnego z racji 25-lecie jego istnienia. Duchowym przygotowaniem do tego wydarzenia jest peregrynacja obrazu Maryi Niepokalanej, który od dziś jest obecny w naszej parafii. Zapraszamy na czuwania modlitewne prowadzone przez Apostolat każdego dnia o godz. 1700.

3. W piątek, 29 kwietnia przypada Narodowy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Z tej racji w Bazylice Katedralnej o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Kapłanów i Sióstr Zakonnych pracujących w Diecezji Kieleckiej, którzy zostali zamordowani i prześladowani w latach okupacji niemieckiej i zniewolenia sowieckiego komunizmu.

4. W sobotę, 30 kwietnia o godz. 1800 w kościele garnizonowym w Kielcach będzie odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny, a następnie ulicami miasta przejdzie pokutny marsz różańcowy w hołdzie niezłomnym Kapłanom i Siostrom Zakonnym Diecezji Kieleckiej. Na modlitwę zaprasza Krucjata Różańcowa za Ojczyznę.