IV Niedziela Wielkiego Postu

27 marca 2022

• Piątek, pierwszy miesiąca, Adoracja Przymierza Dwóch Serc po drodze krzyżowej dla młodzieży do godz. 2200;
  • Sobota, pierwsza miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Matce Bożej po Mszy o godz. 800.

2. Rozpoczęliśmy dziś rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne głoszone będą:

• w niedzielę na wszystkich Mszach Św.,
  • w poniedziałek i wtorek o godz.: 630; 900; 1100 i 1800;
  • w poniedziałek o godz. 1100 zapraszamy chorych i cierpiących naszej parafii na Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu namaszczenia.

Zachęcamy do udziału w rekolekcjach, nabożeństwach wielkopostnych oraz przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Spowiedź w Katedrze odbywa się od poniedziałku do soboty w godz. 700-1830 i w niedziele podczas Mszy Świętych.

3. W najbliższy piątek w ramach drogi krzyżowej dla młodzieży odbędzie się Adoracja Krzyża. Serdecznie zapraszamy.

4. Kuria Diecezjalna w Kielcach informuje, że w dniach 04 – 06 kwietnia 2022 r. o godz. 1900 w parafii Niepokalanego Serca NMP w Kielcach odbędą się Rekolekcje Wielkopostne dla osób rozwiedzionych i żyjących w związkach niesakramentalnych, na które zaprasza i poprowadzi ks. Stanisław Król, Diecezjalny  Duszpasterz.

5. W zakrystii Bazyliki możemy nabyć wielkanocne baranki Caritas, ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na pomoc dzieciom z rodzin ubogich, także dzieci z Ukrainy.