III Niedziela Wielkiego Postu

20 marca 2022

• piątek, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

2. Tego dnia będziemy przeżywać Dzień Świętości Życia, z którym związane jest Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. O godz. 1800 w Katedrze zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Zapraszamy wszystkich wiernych, którzy pragną modlić się z Pasterzem naszej diecezji o poszanowanie świętości życia oraz uroczyście złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji.

3. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je o. Ludwik Łabuda, Redemptorysta z Tuchowa. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach, nabożeństwach wielkopostnych oraz przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Spowiedź w Katedrze odbywa się od poniedziałku do soboty w godz. 700-1830 i w niedziele podczas Mszy Świętych.

4. Apel Przewodniczącego Konferencji Polski w związku z prośbą Ojca Świętego Franciszka.

W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zwracam się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Proszę również, by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji.

Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

5. W sobotę - 26 marca o godz. 1800 w kościele garnizonowym w Kielcach będzie sprawowana Msza święta w intencji Ojczyzny. Następnie odbędzie się marsz ulicami Kielc z modlitwą różańcową w intencji kapłanów Diecezji Kieleckiej i sióstr zakonnych prześladowanych i zamordowanych w okresie II wojny światowej i powojennego komunistycznego totalitaryzmu. Zakończenie marszu na Placu Jana Pawła II.

6. Dzieło Biblijne diecezji kieleckiej zaprasza na Lectio Divina. Spotkanie odbędzie się we środę – 23 marca po Mszy Świętej o godz. 1800.

7. W niedzielę - 27 marca o godz. 1400 na Dużej Scenie KCK  odbędzie się charytatywny koncert Solidarni z Ukrainą.  Wstęp na koncert odbywać się będzie za okazaniem dowodu wpłaty dowolnej kwoty na konto Urzędu Miasta Kielce. Wszystkie środki zostaną przekazane na pomoc dla obywateli z Ukrainy. Szczegóły na plakacie w gablocie.

8. W zakrystii Bazyliki możemy już nabyć wielkanocne baranki Caritas, ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na pomoc dzieciom z rodzin ubogich, także dzieci z Ukrainy.