I Niedziela Wielkiego Postu

6 marca 2022

1. Nabożeństwa wielkopostne sprawowane są w Bazylice w następującym porządku:

• droga krzyżowa dla dzieci we wtorki o godz. 1730;
  • droga krzyżowa dla młodzieży w piątki o godz. 1900;
  • droga krzyżowa dla dorosłych w piątki o godz. 1700;
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 1530. Msza Św. o godz. 1600 będzie sprawowana po Nabożeństwie.

2. Najbliższą niedzielę przeżywamy jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Ofiary zebrane do puszek tego dnia przeznaczone są na Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.

3. W niedzielę – 13 marca po Mszy Świętej o godz. 1300 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania.

4. W czwartek 10 marca o godz. 1800 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji mężczyzn. Po niej odbędzie się spotkanie z Janem Budziaszkiem, perkusistą zespołu „Skaldowie”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.

5. Również w czwartek organizowane jest wyjście na  filmu pt. „CUD GUADALUPE”. Seans odbędzie się w Kinie przy ul. Staszica w Kielcach o godz. 1730. Zapisy i wpłaty w zakrystii po każdej Mszy Świętej. Bezpośrednio po seansie zapraszamy widzów, aby pozostali w sali kinowej i wzięli udział w dyskusji o filmie.

6. Dzieło Biblijne diecezji kieleckiej zaprasza na Lectio Divina. Spotkanie odbędzie się we środę – 9 marca po Mszy Świętej o godz. 1800.

7. W związku z wojną na Ukrainie pragniemy poprzez modlitwę o godz. 1730 wypraszać dar pokoju dla naszych wschodnich sąsiadów i dla świata. Chcemy również poprzez uczynki miłosierdzia nieść im pomoc. Chcielibyśmy stworzyć parafialną bazę chętnych przyjąć pod swój dach uchodźców uciekających przed wojną. Prosimy o zgłaszanie swojej gotowości w zakrystii, bądź w kancelarii.

8. Kielecka Caritas uruchamia akcję pomocy dla Ukrainy pod nazwą PACZKA DLA UKRAINY. Od następnej niedzieli będą dostępne w zakrystii specjalne kartony, które będziemy mogli wypełnić produktami pierwszej potrzeby, których lista znajduje się w gablocie parafialnej. Wypełnioną paczkę o wadze nie przekraczającej 18 kg i oklejoną załączonym logo należy dostarczyć do zakrystii.  Paczki za pośrednictwem Caritas przekazane zostaną do rodzin na Ukrainie lub przekazywane na miejscu uchodźcom z Ukrainy, którzy nie posiadają środków do życia.