II Niedziela Zwykła

16 stycznia 2022

• poniedziałek, wspomnienie Św. Antoniego, opata;
  • środa, wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;
  • piątek, wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

2. Komunikat Księdza Biskupa:

Drodzy Diecezjanie,

głoszone Słowo Boże zawsze zwiastuje wiosnę duchowej odnowy. Po raz kolejny Kościół w Polsce będzie przeżywać Niedzielę Słowa Bożego, która ma nam pomóc w przyjmowaniu tego Bożego daru do naszego życia i w kształtowaniu nim naszych postaw chrześcijańskich.

Zachęcam więc, abyśmy w niedzielę, 23 stycznia, sięgnęli po lekturę Pisma Świętego, która pozwoli nam na duchowe ubogacenie naszej codzienności. Niech też przez kolejne niedziele i dni powszednie roku czytanie Pisma Świętego stanie się naszym dobrym zwyczajem, bowiem „nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”.

Z darem pasterskiego Błogosławieństwa

† Jan Piotrowski, BISKUP KIELECKI

3. W dniach od 18 do 25 stycznia trwać będzie w Kościele „Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan”. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z porządkiem nabożeństw w naszej diecezji. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.

4. Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach zaprasza na Weekend z Lectio Divina. Spotkanie odbędzie się w dniach 11-13 lutego 2022 r. Poświęcone jest biblijnej postaci Józefa Egipskiego. Prowadzi ks. Tomasz Siemieniec - wykładowca Pisma świętego w WSD w Kielcach. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zapisy przyjmuje Ks. Jacek Malewski.

5. Harmonogram Mszy Kolędowych na cały okres ich trwania został umieszczony w gablocie ogłoszeniowej i na stronie internetowej parafii. W tym tygodniu na Mszę Świętą o godz. 1800 zapraszamy szczególnie mieszkańców ulic:

- poniedziałek, 17 stycznia: ul. Warszawskiej i Czerwonego Krzyża;

- wtorek, 18 stycznia: ul. Seminaryjskiej;

- środa, 19 stycznia: ul. Zgoda i Mała Zgoda;

- czwartek, 20 stycznia: ul. Prostej;

- piątek, 21 stycznia: ul. Wojska Polskiego i Kosynierów;

- sobota, 22 stycznia: ul. Malinowej, Morelowej i Poniatowskiego.

Prosimy o zabranie ze sobą wody do poświęcenia, którą po powrocie do domu pokropimy nasze mieszkania.

6. Serdecznie dziękujemy profesorom, diakonowi i klerykom naszego seminarium za ich dzisiejszą obecność, świadectwo powołania oraz wspólną modlitwę. Życzymy, aby Matka Boża Łaskawa Kielecka otaczała Was swoją opieką my natomiast zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci.