Niedziela Chrztu Pańskiego

9 stycznia 2022

1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w naszej parafii Dzień Seminaryjny. Gościć będziemy kleryków i profesorów naszego Seminarium, aby poprzez wspólna modlitwę wypraszać łaski dla tych, którzy kroczą drogą powołania kapłańskiego oraz prosić o nowe i święte powołania, zwłaszcza z naszej parafii. Ofiary złożone tego dnia na tacę przeznaczone będą na potrzeby naszej diecezjalnej uczelni.

2. W piątek – 14 stycznia o godz. 2000 odbędzie się w Bazylice Koncert Świąteczny – „Przyszedł Pan” prowadzony przez Ks. Grzegorza Stachurę. Wysłuchamy utworów wykonanych przez Zespół „ToOn”. Serdecznie zapraszamy.

3. Dzieło Biblijne diecezji kieleckiej zaprasza na Lectio Divina. Spotkanie odbędzie się we środę – 12 stycznia po Mszy Świętej o godz. 1800.

4. W każdy drugi czwartek miesiąca (najbliższy  to 13 stycznia) w kościele seminaryjnym Świętej Trójcy w Kielcach odbywa się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach i o nowe powołania kapłańskie. Adoracja rozpoczyna się o godz. 1730 modlitwą różańcową. O godz. 1800 sprawowana jest Eucharystia, a następnie nieustająca adoracja do Mszy świętej wieczornej w piątek.

5. Harmonogram Mszy Kolędowych na cały okres ich trwania został umieszczony w gablocie ogłoszeniowej i na stronie internetowej parafii. W tym tygodniu na Mszę Świętą o godz. 1800 zapraszamy szczególnie mieszkańców ulic:

- poniedziałek, 10 stycznia: ul. Gagarina i Alei Legionów;

- wtorek, 11 stycznia: ul. Silnicznej, Rynku, Piotrkowskiej, Orlej, Koziej, Plant i Leśnej;

- środa, 12 stycznia: ul. Hipotecznej, Leonarda, Śniadeckich i Placu Wolności;

- czwartek, 13 stycznia: ul. Owocowej, Zacisza, Sadowej, Spacerowej, Ogrodowej, Jana Pawła II, Ściegiennego i Spokojnej;

- piątek, 14 stycznia: ul. Słowackiego, Małej, Dużej i Paderewskiego;

- sobota, 15 stycznia: ul. Ewangelickiej, Głowackiego, Mickiewicza, Wesołej i Placu Moniuszki.

Prosimy o zabranie ze sobą wody do poświęcenia, którą po powrocie do domu pokropimy nasze mieszkania.