II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

2 stycznia 2022

• czwartek, Uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji Trzech Króli;
  • piątek, pierwszy miesiąca. Adoracja Przymierza Dwóch Serc po Mszy o godz. 1800 do 2200;
  • sobota, pierwsza miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Matce Bożej po Mszy Świętej o godz. 800;
  • niedziela, Święto Chrztu Pańskiego.

2. 6 stycznia to Światowy Dzień Misyjny Dzieci. O godz. 1100 w Bazylice Katedralnej Biskup Kielecki Jan Piotrowski będzie sprawował Mszę św. w intencji Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Serdecznie zapraszamy.

3. Komunikat Kurii:

W Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia, Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach we współpracy z Kurią Diecezjalną organizuje „Orszak Trzech Króli”. Wydarzenie to rozpocznie się o godz. 1300 Mszą świętą w Bazylice Katedralnej w Kielcach pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mariana Florczyka.

Po zakończeniu Mszy świętej Trzej Królowie wraz ze swymi orszakami złożą pokłon i ofiarują dary nowonarodzonemu Jezusowi.

Zapraszamy na uroczystość wszystkich mieszkańców Kielc i okolic, a szczególnie rodziny z dziećmi. Niech nasza obecność i wspólne kolędowanie przy betlejemskiej szopce będą świadectwem naszej wiary oraz wyrazem umiłowania chrześcijańskich i ojczystych tradycji.

4. W sobotę – 8 stycznia odbędzie się w Katedrze doroczne spotkanie Grona Przyjaciół Seminarium. Mszy Świętej o godz. 1130 przewodniczył będzie Ks. Bp Jan Piotrowski. Serdecznie zapraszamy.

5. Harmonogram Mszy Kolędowych na cały okres ich trwania został umieszczony w gablocie ogłoszeniowej i na stronie internetowej parafii. W tym tygodniu na Mszę Świętą o godz. 1800 zapraszamy szczególnie mieszkańców ulic:

- poniedziałek, 3 stycznia: ul. Chopina;

- wtorek, 4 stycznia: ul. Bohaterów Warszawy;

- środa, 5 stycznia: ul. Karłowicza;

- piątek, 7 stycznia: ul. Zagórskiej;

- sobota, 8 stycznia: ul. Krakowskiej.

Prosimy o zabranie ze sobą wody do poświęcenia, którą po powrocie do domu pokropimy nasze mieszkania.