XXXIII Niedziela Zwykła

• czwartek, wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;
  • piątek, Bł. Salomei, zakonnicy;
  • sobota, wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana;
  • niedziela, Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

2. W wigilię uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, tj. 20 listopada 2021 r. w Bazylice Katedralnej w Kielcach, Duszpasterstwo Młodzieży i Centrum ŚDM Diecezji Kieleckiej zaprasza młodych do udziału w obchodach Światowego Dnia Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.

3. W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego KEP w niedzielę – 21 listopada zostanie przeprowadzona przed Bazyliką zbiórka do puszek na pomoc migrantom przebywającym przy polsko-białoruskiej granicy. Zebrane środki - za pomocą Caritas Polska - będą przeznaczone na finansowanie działań pomocowych.

4. Dzieło Biblijne diecezji kieleckiej zaprasza na Lectio Divina. Spotkanie odbędzie się we środę – 17 listopada po Mszy Świętej o godz. 1800. Natomiast  w dniach od 3 do 5 grudnia w diecezjalnym domu rekolekcyjnym w Skorzeszycach koło Kielc organizowany jest „Weekend z lectio divina”. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich, którzy pragną ożywić swoją wiarę poprzez rozważanie słowa Bożego. Spotkanie prowadzi ks. Tomasz Siemieniec, wykładowca Pisma Świętego w WSD w Kielcach. Zapisy przyjmuje Ks. Jacek Malewski.

5. W dniach 24-28.01.2022r., w ferie zimowe, organizowana jest Pielgrzymka do Jordanii – śladami Starego Testamentu. Szczegółowy program zamieszczony jest w gablocie oraz można go odebrać w zakrystii. Bliższych informacji udziela Ks. Jacek Malewski. Serdecznie zapraszamy.

6. W Kościele obchodzony jest dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który jest poświęcony sytuacji chrześcijan w Libanie. Dobrowolną ofiarą do puszek ustawionych przed Bazyliką możemy wspomóc Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

Słowo raz wypowiedziane nie powraca.

Horacy