XI Niedziela Zwykła

17 czerwca 2018

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

• w czwartek, Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
  • w niedzielę, Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

2. Składamy gratulacje naszym ministrantom za zajęcie I Miejsca w Turnieju Piłki Nożnej Diecezjalnej Ligii Ministranckiej.
3. Msza Święta w intencji ks. Władysława Stępnia, naszego spowiednika z racji jego imienin odbędzie się w czwartek o godz. 8.00. zapraszamy do wspólnej modlitwy.
4. 23 czerwca tj. w sobotę z Bazyliki Katedralnej odbędzie się pielgrzymka do Niepokalanowa. Wyjazd o godz. 7.00 z Placu NMP.
5. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę po Kresach i do Lwowa. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Rafałem Nowińskim.
6. Kino Moskwa i Fundacja Osuchowa zapraszają na film pt. „Luter- protestancka rewolucja”. Seans odbędzie się 20.06.2018 r. o godz. 17.30 w kinie Moskwa, a po nim wykład dr Wojciecha Golonki i dyskusja. Film jest darmowy, a zaproszenia można odbierać w zakrystii.
7. Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej wraz z Koordynatorem Diecezjalnym zbiórki surowców wtórnych, Panem Władysławem Burzawą, prowadzą edycję zbiórki elektrośmieci na misje, we wszystkich parafiach naszej diecezji. Pieniądze otrzymane ze sprzedaży elektrośmieci, przeznaczane są na realizację kolejnych projektów misyjnych. W najbliższą sobotę, tj. 23 czerwca w godzinach 8.00 do 10.00 będzie można oddać elektrośmieci na Placu NMP przy Bazylice. Zachęcamy do włączenia się w tą akcję.
8. Natomiast w niedzielę gościć będziemy kleryków naszego seminarium, którzy w wakacje pragną wyjechać na praktyki misyjne do Peru. W związku z tym będą przy Bazylice rozprowadzać różańce misyjne, a ofiary złożone przy tej okazji będą nasza pomocą dla misji.

Komunikaty duszpasterskie podpisał Ks. Kanonik Adam Kędzierski

Niech was ożywia to dążenie, które było w Chrystusie Jezusie.

z Listu świętego Pawła Apostoła do Filipian