XXIX Niedziela Zwykła

22 października 2017

• sobota, Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

2. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. We środę ks. bp Jan odprawi Mszę Św. o godz. 6.30 w intencji misjonarzy oraz wygłosi homilię, a w najbliższą niedzielę, na zakończenie tego tygodnia ks. Łukasz Zygmunt, Dyrektor ds. Misji i Ewangelizacji w naszej diecezji, głosił będzie do nas Słowo Boże. Ofiary złożone tego dnia na tace przeznaczone zostaną na cele misyjne.
3. Zbliża się listopad, czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Dbając o groby naszych bliskich pamiętajmy o porządku na całym cmentarzu wyrzucając śmieci w wyznaczonych do tego miejscach. Ofiarujmy również zmarłym dar naszej modlitwy zamawiając w ich intencji Msze Święte i wypominki prosząc dla nich o łaskę zbawienia. Możemy to uczynić w zakrystii, bądź kancelarii parafialnej.
4. Od 19. do 24. lutego 2018, w ferie zimowe, organizowana jest Pielgrzymka do Włoch śladem świętych i błogosławionych. Szczegółowy program znajduje się w gablocie oraz jest do odebrania w zakrystii Bazyliki. Bliższych informacji udziela Ks. Jacek Malewski i Ks. Damian Wojdyła. Serdecznie zapraszamy.
5. 17 listopada odbędzie się wyjazd na nocne czuwanie grup margaretkowych do Sanktuarium Pana Jezusa Konającego w Imbramowicach. Nazajutrz po noclegu w Miechowie pielgrzymi udadzą się do Igołomii i Krakowa. Zapisy w zakrystii do końca października. Koszt: 100 złotych.
6. Wydział ds. Małżeństw i Rodzin naszej diecezji organizuje szkolenie dla Kandydatów na doradców życia rodzinnego. Szkolenie rozpocznie się w sobotę 28 października 2017 r. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.
7. Serdecznie dziękujemy profesorom, diakonom i klerykom naszego seminarium za dzisiejszą obecność i Słowo Boże. Niech dar naszej modlitwy wyprasza im łaskę umocnienia na drodze kapłańskiego powołania.

Komunikaty duszpasterskie podpisał ks. kan. Adam Kędzierski

Niech was ożywia to dążenie, które było w Chrystusie Jezusie.

z Listu świętego Pawła Apostoła do Filipian