Schola młodzieżowa

Chyba każdy z nas zna powiedzenie autorstwa św. Augustyna, że kto śpiewa, ten dwa razy się modli. Nie bez przyczyny też przy wielu parafiach tworzą się zespoły, które swoim śpiewem wspomagają modlitwę zarówno podczas Liturgii Mszy Świętej, jak i innych nabożeństw.

Również w naszej Bazylice od lat istnieje i nadal rozwija się "Schola młodzieżowa" do której należą młodzi ludzie, którzy swoim talentem otrzymanym od samego Boga chcą pomagać innym przeżywać Mszę Świętą "Rodzinną" w każdą niedzielę o godz. 13.00.

"Schola", to nie tylko śpiew, ale również spotkania. Nie tylko próby, ale także wspólna modlitwa, rozważanie Bożego Słowa. W każdą sobotę o godz. 19.00 spotykamy się aby przygotować się na niedzielna Eucharystię. Nie tylko „głosowo” ale również duchowo.

Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych ludzi, którzy chcieliby wesprzeć szeregi naszej małej wspólnoty, by z odwagą przybyli do nas, a my przyjmiemy ich z otwartym sercem – śpiewająco.

• Wigilia Scholi Młodzieżowej: Zobacz

Kontakt: