Przymierze Dwóch Serc

w intencji zadośćuczynienia
czyli
Przymierze Dwóch Serc

Czuwanie jest najbardziej udane wtedy, kiedy zdajemy sobie sprawę, że razem z nami czuwa Matka Najświętsza. Ona przynosi jasność płynącą z Jej Niepokalanego Serca - Światło Ducha Świętego.  Podczas czuwania w pierwszy piątek w intencji wynagrodzenia wzywamy Ducha Bożego, bo jak bez Jego pomocy mamy ofiarować nasze modlitwy i wyrzeczenia? Mądrość, której udzieli nam Duch Święty pozwoli nam rozpoznać wartość modlitwy i ofiar oraz potrzebę oddania ich Bogu dla zbawienia dusz. Wtedy nasze czuwanie w intencji zadośćuczynienia będzie napełnione Duchem oraz umocnione modlitwą i ofiarami.

Przymierze Dwóch Serc to doskonałe nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa i Maryi razem. Zaczyna sie Mszą ku czci Najświętszego Serca Jezusowego zaraz po nabożeństwie pokutnym. Następnie w zjednoczeniu z Niepokalanym Sercem Maryi, w duchu świętego Józefa. Osoby czuwające spędzają czas na adoracji mówiąc Jezusowi w Sakramencie Jego Miłości, że wierzą, wielbią, ufają i kochają Go, a zarazem, przepraszają za tych, którzy tego nie czynią.

Pierwsze w Diecezji Kieleckiej nabożeńtwo odbyło się w październiku i listopadzie 1994r. w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Kielcach. Od grudnia 1995r. odbywało się w Kościele seminaryjnym. Od 1996r. zagościło w Bazylice Katedralnej i sprawowane jest do dnia dzisiejszego.

Adoracja Przymierza Dwóch Serc

W każdy I piątek miesiąca:

po Mszy Św. o godz. 18.00 do 22.00

Zapraszamy!

Dzięki zgodzie małe rzeczy rosną, przez niezgodę - wielkie upadają.

Salustiusz