Bp Jan Kot z Brazylii sprawował Eucharystię - 16 dzień III Kongresu Eucharystycznego

24 czerwca 2022

– Serce jest znakiem miłości. W przypadku Jezusa miłości Boskiej, doskonałej i miłosierniej, która wychodzi do drugiego człowieka – mówił w piątek, 24 czerwca biskup diecezji Zé Doca, Jan Kot podczas Mszy Świętej w bazylice katedralnej.

Ten dzień to Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To również kolejny dzień modlitewnej sztafety w ramach III Kongresu Eucharystycznego, podczas której kapłani z poszczególnych kieleckich parafii odprawiają Najświętszą Ofiarę przy ołtarzu Matki Bożej Łaskawej w bazylice katedralnej. Eucharystię koncelebrowali: ks. Michał Haśnik z parafii Przemienienia Pańskiego na Białogonie oraz ks. Marcin Krzysztoszek z parafii św. Wincentego Pallotiego na Karczówce.

– Świętując Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ewangelii mówi się dużo o radości. Dlatego Bogu dziękuję za łaskę odprawienia tej Mszy Świętej w katedrze kieleckiej i radość, która mnie przepełnia, że z powodu przyjaciół, których w tej diecezji mam, mogę sprawować Najświętszą Ofiarę w tym miejscu. W tych świętych dniach Kongresu Eucharystycznego, kiedy kontemplujemy tajemnicę Eucharystii i szukamy miejsca dla Chrystusa Eucharystycznego we współczesnym świecie, prosimy o przymnożenie naszej wiary w moc i potęgę Eucharystii oraz w obecność Jezusa między nami – konkretnie i realnie – mówił biskup Jan Kot.

Posłuchaj całej homilii: http://www.emkielce.pl/kosciol/biskup-jan-kot-z-brazylii-odprawil-eucharystie-w-kieleckiej-katedrze

Tak i wy uważajcie siebie za umarłych dla grzechu, żyjących zaś dla Boga w Chrystusie Jezusie.

Rz 6,11