Misje św.: Eucharystia nasze ŻYCIE! - Dzień opowiedzenia się za Chrystusem

23 września 2021

"Kto karmi się Chrystusem w Eucharystii (...) posiada (życie wieczne) już na ziemi,

jako przedsmak przyszłej pełni." (JPII, EE 18)

Dziś osobiście odnawiamy więź wiary, nadziei, miłości z Jezusem.

Większość z nas została ochrzczona w dzieciństiwe z woli rodziców i w ich wierze. Taka sytuacja zakłada, że dzięki wychowaniu nauczymy się od nich tej wiary. Bywa różnie. Niektórzy dzięki świadectwu wierzacych zbudowali prawdziwą relację przyjaźni i miłości z Jezusem Chrystusem. Niektórzy przez złe świadectwo wiary, zgorszenia, jeszcze nie odkryli Jego obecności i mocy. Jednym i drugim potrzeba naszej modlitwy i dobrego świadectwa.

Religijność narzucona ma przeradzać się w wybór, gdzie kryterium jest relacja miłości do Syna Bożego.

To, że Jezus jest Panem oznacza strącenie z tronu swej duszy bożków, idoli.

"Bałwochwalstwo nie dotyczy tylko fałszywych kultów pogańskich. Pozostaje stałą pokusą wiary. Polega na ubóstwianiu tego, co nie jest Bogiem. Ma ono miejsce wtedy, gdy człowiek czci i wielbi stworzenie zamiast Boga, bez względu na to, czy chodzi o innych bogów czy o demony (na przykład satanizm), o władzę, przyjemność, rasę, przodków, państwo, pieniądze itd. "Nie możecie służyć Bogu i Mamonie" - mówi Jezus (Mt 6, 24). Wielu męczenników poniosło śmierć za to, że nie oddawało czci "Bestii", odmawiając nawet udawania kultu. Bałwochwalstwo odrzuca jedyne panowanie Boga; jest nie do pogodzenia z Boską komunią." (KKK 2113)

" Zaprawdę, godne to jest, abyśmy Tobie składali dziękczynienie, * Boże wielki i miłosierny, * który świat stworzyłeś i strzeżesz go z nieskończoną miłością.

Ty, jak Ojciec, czuwasz nad wszelkim stworzeniem * i gromadzisz w jedną rodzinę ludzi stworzonych dla chwały Twojego Imienia, * odkupionych przez Krzyż twojego Syna * naznaczonych Znamieniem Ducha Świętego. * Chrystus Twoje żywe Słowo, * jest Drogą, która prowadzi nas do Ciebie, * Prawdą, która nas wyzwala, * Życiem, które napełnia nas radością.
Przez Niego wznosimy ku Tobie hymn dziękczynienia za wszelkie dary Twojej dobroci * i zjednoczeni z Aniołami i Świętymi * głosimy Twoją chwałę wołając:
Święty, Święty, Święty, Pan Bóg Zastępów. * Pełne są niebiosa i ziemia chwały Twojej. * Hosanna na wysokości. *Błogosławiony, który idzie w imię Pańskie. * Hosanna na wysokości."

(Mszał Rzymski,  prefacja 5. modlitwy eucharystycznej, B)

Religijność narzucona ma

Po zimie idzie wiosna, po smutku - pogoda.

przysłowie łacińskie