Wprowadzenie relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej

28 kwietnia 2021

W dniu 28.04  podczas uroczystej liturgii sprawowanej w Bazylice Katedralnej  o godz. 18.00 miało miejsce wprowadzenie relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej. Mszy świętej przewodniczył Ks. Proboszcz Adam Kędzierski a Słowo Boże wygłosił Ks. Prałat Adam Pawlik. Wokół ołtarza Chrystusa zgromadziły się przede wszystkim Róże Żywego Różańca działające przy Bazylice Katedralnej. Liturgia została poprzedzona świadectwem Pani Ewy Sadowskiej,  naocznego świadka życia błogosławionej oraz modlitwą różańcową.

W darze relikwii nasza wspólnota parafialna otrzymała duchowy i materialny  dar aby jeszcze bardziej zanosić modlitwy za Jej przyczyną, zwłaszcza o ustanie epidemii oraz czerpać z jej dziedzictwa duchowego.

Warto wspomnieć że w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 20 maja 2018 roku powstała w naszej parafii jedna z pierwszych w Polsce Róża Żywego Różańca, nosząca imię bł. Hanny Chrzanowskiej. Miało to miejsce wkrótce po uroczystościach  beatyfikacyjnych.

Kilka słów przypomnienia o błogosławionej Hannie.

Bł. Hanna Chrzanowska żyła w latach 1902-1973. Była wspaniałą i wielkiego serca pielęgniarką, znakomitą nauczycielką i wychowawczynią. Zorganizowała pielęgniarstwo parafialne i rekolekcje dla chorych w Archidiecezji Krakowskiej. W człowieku cierpiącym dostrzegała samego Chrystusa. Dla środowiska pielęgniarskiego była jego sumieniem, a dla chorych świadkiem i narzędziem Bożego Miłosierdzia.

Człowiek uczy się mówić bardzo wcześnie, milczeć - bardzo późno.

przysłowie wschodnie