Modlitwa o powołania kapłańskie

Dzień Seminaryjny

29 września 2019

"Ty natomiast, o człowiecze Boży podążaj za sprawiedliwością, pobożnością, wiarą, miłością, wytrwałością, łagodnością! Walcz w dobrych zawodach o wiarę, zdobądź życie wieczne: do niego zostałeś powołany i [o nim] złożyłeś dobre wyznanie wobec wielu świadków." (1Tm 6,11-12)

W ostatnią niedzielę września szczególnie modliliśmy się za powołanych do kapłaństwa, goszcząc przedstawicieli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach - księży profesorów i kleryków.

Podczas Eucharystii usłyszeliśmy homilie: ks. Romana Kuligowskiego (godz. 7.30), ks. Julisława Łukomskiego (godz. 11), ks. Pawła Borto (godz. 16), ks. Mirosława Kowalskiego (godz. 18), ks. Michała Olejarczyka (godz. 20). Na pozostałych mszach Słowo Boże głosili dkn. Paweł Smolarczyk i dkn. Jakub Janicki. Posługą liturgiczną wspomagali ich: Kl. Tomasz Lipień, kl. Grzegorz Sikora, kl. Michał Uramowski.

Fotografie w galerii: kl. Grzegorz Sikora.

"Panie Jezu, który powołujesz tego kogo zechcesz, wezwij wielu z nas do pracy dla Ciebie, do pracy z Tobą. Ty, który swoim słowem oświeciłeś tych, których powołałeś, oświeć nas darem wiary w Ciebie. Ty, który wsparłeś powołanych w trudnościach, pomóż przezwyciężyć nasze trudności młodzieży współczesnej.

A jeśli powołujesz któregoś z nas, aby poświęcić go w całości dla siebie, niech od samego początku Twoja miłość rozpali to powołanie i pozwoli mu wzrastać i wytrwać aż do końca. I niech się tak stanie. Amen." (św. Jan Paweł II)

Niech was ożywia to dążenie, które było w Chrystusie Jezusie.

z Listu świętego Pawła Apostoła do Filipian

167 0.074052095413208