Nabożeństwo Fatimskie

13 maja 2019

W poniedziałek, 13 maja o godz. 20.00 rozpoczęło się pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Jan Jagiełka - Dyrektor Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie. Będzie on głosił Boże Słowo przez cały rok podczas Nabożeństw Fatimskich. Podczas procesji obecny był również ks. bp Jan Piotrowski, który odczytał modlitwę zawierzenia Matce Bożej.

Nabożeństwa Fatimskie sprawowane są na pamiątkę objawień Matki Bożej trojgu dzieciom – Hiacyncie, Franciszkowi i Łucji w Portugalskiej miejscowości Cova Da Iria w 1918 r. Objawienia trwały od maja do października.

Dusza potrzebuje słusznych, a nie mocnych postanowień.

Wasilij Rozanow

160 0.20518612861633