Schola Cantorum w Wiślicy

19 maja 2018

W sobotę 19 maja, Schola Cantorum działająca w naszej Bazylice, miała wyjazdową próbę w Wiślickiej Bazylice Mniejszej pw. Narodzenia Najświetszej Maryi Panny.

Przed próbą zwiedziliśmy Muzeum Archeologiczne, które posiada wzruszające, najstarsze pamiątki chrześcijaństwa na ziemiach polskich. Wstąpiliśmy też do domu Jana Długosza, gdzie słynny kronikarz kształcił Jagiellońskich następców tronu.

Ks. Proboszcz Wiesław Stępień i nasz były wikariusz ks. Sebastian, przyjęli nas w Bazylice. Ks. Proboszcz podzielił się z nami swoją wiedzą na temat wszystkich szczegółów historii tego czcigodnego Kościoła. Jego opis treści bizantyjskich fresków znajdujących się w prezbiterium to prawdziwa katecheza. Ks. Wiesław potrafi zarazić swoją pasją!

Modlitwa i śpiew w Wiślicy to zaszczyt i wzruszenie, na pewno tam wrócimy!

s. Hanna Szmigielska OSB Oliv.

Radość jest sercem duszy; oświetla tego, kto ją ma, i ogrzewa wszystkich, na których padają jej promienie

Św. Jan od Krzyża