Prymicje Ks. Wiktora Kosteckiego

21 czerwca 2026

Msza Prymicyjna ks. Wiktora Kosteckiego

Dziś o godz. 11.00 w naszej Bazylice Ks. neoprezbiter Wiktor Kostecki, który w okresie Wielkiego Postu odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii, odprawił swoją Mszę Prymicyjną oraz udzielił wiernym prymicyjnego błogosławieństwa.

Homilię podczas uroczystej Eucharystii wygłosił ks. Dawid Dzienniak, kierując do zgromadzonych słowo umocnienia i zachęty do troski o powołania kapłańskie.

Podczas uroczystości została również założona nowa Margaretka – grupa osób, która zobowiązała się do codziennej modlitwy w intencji ks. Wiktora. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli to piękne dzieło duchowego wsparcia dla młodego kapłana.

Księdzu Wiktorowi życzymy obfitości Bożych łask, darów Ducha Świętego oraz opieki Matki Bożej na drodze kapłańskiej posługi.

Szukający Pana znajdą Go, a znalazłszy Go, będą Go chwalić.

św. Augustyn

Bazylika katedralna

Poznaj obecne i historyczne fakty

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej

Blisko 500 lat tradycji

Historia obrazu

Patronka Miasta

Kult Matki Bożej

Prośby i podziękowania


Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
171 0.067682027816772