XIX Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy

22 września 2018

Dziś, 22 września, odbył się XIX Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy. Ponad 3600 osób, różnymi trasami pielgrzymowali do Sanktuarium na Świętym Krzyżu. Również ponad 30-osobowa grupa z naszej parafii udała się na pielgrzymi szlak pod opieką ks. Rafała Nowińskiego, ks. Pawła Reja i ks. Marcina Borynia. Trasa, którą pielgrzymowali parafianie z Katedry wiodła od miejscowości Rudki przez Nową Słupię, "Drogę Królewską" do stóp Sanktuarium Drzewa Krzyża Świętego. W tym roku Świętokrzyskiemu Rajdowi Pielgrzymkowemu towarzyszyło hasło: "Krzyż stał się nam bramą".

Na zakończenie Rajdu odbyła się Msza Święta której przewodniczył ks. bp Marian Florczyk. Homilię wygłosił ks. bp Jan Piotrowski.

W tym roku pielgrzymowało ponad 3600 osób, w tym 62 księży, 18 sióstr zakonnych i 233 opiekunów świeckich. Rajdowe trasy prowadziło 102 przewodników świętokrzyskich PTTK.

Najliczniejsze trasy – Widokowa z Nowego Skoszyna – 639 osób, Zbójecka z Bielin – 611 osób i Modrzewiowa z Rudek – 601 osób.

Najliczniejsze grupy rajdowe – 191-osobowa reprezentacja Oddziału Świętokrzyskiego PTTK z Ostrowca Świętokrzyskiego, 118 uczniów i opiekunów z Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej imienia Świętego Stanisława Kostki z Kielc, 111 osób z parafii Błogosławionego Jerzego Matulewicza z Kielc.

• www.em.kielce.pl - Pieszo i rowerem. Pielgrzymi dotarli na Święty Krzyż: Zobacz
  • www.em.kielce.pl - Homilia ks. bpa Jana Piotrowskiego: Posłuchaj
  • www.rajd.pttkkielce.pl - Fotorelacja: Zobacz

Po zimie idzie wiosna, po smutku - pogoda.

przysłowie łacińskie